TERAPIA ORTHOKINE

Z myślą o prawdziwych mężczyznach

terapia orthokine łódź

Terapia Orthokine W Hey Men Day Spa

Pierwszy wybór w chorobie zwyrodnieniowej stawów i wad chrząstek
Skuteczne dotarcie do miejsca procesu zapalnego i bólu
Długotrwałe działanie

Orthokine to biologiczna metoda leczenia zwyrodnień stawów i bólu pleców. Terapia polega na podaniu pacjentowi w postaci wstrzyknięcia jego własnych białek ochronnych wytworzonych z krwi od niego wcześniej pobranej.
Orthokine jest w pełni autologiczną, bezpieczną, skuteczną i popartą badaniami klinicznymi formą leczenia. Jest stosowana w miejscach dotkniętym procesem zapalnym wywołanym zmianami degeneracyjnymi stawów, hamując zachodzące zmiany i usuwając ból.

Mieszanina autologicznych białek surowicy (Orthokine) podawanych do organizmu nie zawiera żadnych obcych dla organizmu substancji. Dzięki tej metodzie przywrócony zostaje stan równowagi w miejscu zmienionym zapalnie, a proces zapalny i postępujące niszczenie tkanek zostają spowolnione lub powstrzymane.

Przebieg leczenia

Etap pierwszy

Z żyły pacjenta zostaje pobrana krew do specjalnej strzykawki EOT®II, zawierającej odpowiednio spreparowane substancje kontaktowe. Zawarte w strzykawce specjalnie spreparowane szklane kulki powodują, że w kontakcie z nimi komórki pobranej krwi pacjenta są pobudzane do produkcji specyficznych białek, mających zdolność do hamowania procesów zapalnych, z których najważniejsze to białko zwane Interleukiną.

Etap drugi:

Proces otrzymywania białek przeciwzapalnych, zwany kondycjonowaniem, przeprowadzany jest w cieplarce laboratoryjnej, w temperaturze 37oC i trwa około 6 - 9 godzin.

Etap trzeci:

Po zakończeniu procesu otrzymywania białek oddziela się niepotrzebne już krwinki i uzyskana w ten sposób płynna część krwi pozbawiona krwinek, tzw. kondycjonowana surowica jest następnie zwrotnie wstrzykiwana Pacjentowi od którego pobrano krew. Wstrzyknięcia wykonuje się w objęty stanem zapalnym obszar: staw lub okolice nerwów korzeni kręgosłupa.

BEZ RYZYKA

Od stycznia 2004 do chwili obecnej, ponad 100 000 pacjentów na całym Świecie leczono Orthokine. Autologiczne pochodzenie minimalizuje ryzyko występowania działań niepożądanych. W odróżnieniu od innych metod leczenia nie zawiera: komórek (płytek, leukocytów, erytrocytów), czynników krzepnięcia, dodatków

WSKAZANIA

Bóle stawów - choroba zwyrodnieniowa stawów (np. biodrowego, kolanowego), po operacji stawu kolanowego (np. rekonstrukcji więzadła krzyżowego), bóle kręgosłupa (np. odcinka lędźwiowego), u sportowców po urazach (np. stawów, mięśni, ścięgien)

ZALETY TERAPII ORTHOKINE:

Nie wymaga znieczulenia ogólnego, operacji chirurgicznej, istnieje niskie ryzyko wystąpienia infekcji, nie uzależnia, zabezpiecza chrząstki, przynosi ulgę w bólu, poprawia ruchomość stawów, zapobiega degeneracyjnym chorobom stawów, zapobiega powstaniu stanu zapalnego, długotrwały efekt terapeutyczny - po 3,5 roku 35-40% pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów nadal raportowało korzyść z leczenia, terapię można powtarzać

Skorzystaj z zabiegów medycyny regeneracyjnej i ciesz się zdrowymi stawami.