Mezoterapia osoczem

Trychologia – Mezoterapia osoczem

Zabieg polega na wprowadzeniu igłą składników odżywczych (witamin, aminokwasów itp.) w skórę głowy, dzięki czemu pobudzone zostają cebulki włosowe.

Zabieg mezoterapii owłosionej skóry głowy osoczem bogatopłytkowym w Hey Men Day Spa polega na wprowadzeniu w skórę głowy osocza bogatopłytkowego pozyskanego z krwi pacjenta. Składniki zawarte w osoczu stymulują regenerację i odżywiają cebulki włosowe.

W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu.

Zabieg polega na podaniu osocza bogatopłytkowego w owłosioną część skóry głowy. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania efektu regeneracji i wzmocnienia włosów zaleca się serię 2 – 3 zabiegów co 3 – 4 tygodnie.

KAŻDY ZABIEG SKŁADA SIĘ Z 3 ETAPÓW:

ETAP I – pobranie krwi. Krew pobierana jest od pacjenta w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Krew pobierana jest z żyły w zgięciu łokciowym. Średnia ilość pobranej krwi: 20 – 40 ml (2 – 4 probówki).
ETAP II – otrzymanie osocza bogatopłytkowego. Krew pobrana za pomocą zestawu PRP
keymed in vivoTM i/lub I-PRF keymed in vivoTM.
ETAP III – podanie pozyskanego osocza bogatopłytkowego iniekcyjnie do tkanki skórnej za pomocą mezoterapii.

Przeciwwskazania

  • Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych – aspiryna i niesteroidowe leki przeciwzapalne są przeciwwskazaniem do zabiegu.
  • Choroby krwi. Przeciwwskazaniem do zabiegu są zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica.
  • Nowotwory (w tym białaczka, szpiczaki). Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia.
  • Ciąża i laktacja: nie wykonujemy zabiegów z powodów etycznych, nie wykonuje się badań klinicznych u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia.
    Leczenie antykoagulantami.
    Schorzenia wątroby: w przypadku ostrego zapalenia lub marskości wątroby nie wolno wykonywać zabiegu.
    Ostre stany chorób z autoimmunoagresji – są przeciwwskazaniem do zabiegu.

 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, zabieg jest bezpieczny. Brak ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych. Prawidłowo pobrana i odwirowana krew oraz poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pochodzącym z krwi własnej pacjenta. Czasami po zabiegu mogą pojawić się w miejscu nakłucia drobne siniaki, które znikają po kilku dniach.

 

Jak przygotować się do zabiegu?
NAWODNIENIE ORGANIZMU W DNIU ZABIEGU: Pacjent powinien wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem.
STOSOWANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH PRZED ZABIEGIEM: Pacjent może wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500 mg). Pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem oraz przez 7 dni po zabiegu.
W DNIU ZABIEGU NIE NALEŻY KORZYSTAĆ: ​z sauny, zajęć fitness, nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych, sportów.

Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogato płytkowym nie musi być na czczo.

Skorzystaj z zabiegów trychologii w HeyMenDaySpa i ciesz się atrakcyjnym męskim wyglądem.