Mezoterapia fibryną bogatopłytkową

Trychologia – Mezoterapia fibryną bogatopłytkową

W Hey Men Day Spa zabieg z użyciem fibryny bogato płytkowej wykonujemy metodą mezoterapii.

Fibryna wraz z płytkami krwi, płytkopochodnymi czynnikami wzrostu oraz komórkami macierzystymi tworzy przestrzenną strukturę. Ta struktura MATRIX stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do  uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek  macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na podaniu fibryny bogatopłytkowej w owłosioną część skóry głowy. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania efektu regeneracji i wzmocnienia włosów zaleca się serię 2 – 3 zabiegów co 3 – 4 tygodnie.
KAŻDY ZABIEG SKŁADA SIĘ Z 3 ETAPÓW:
ETAP I – pobranie krwi. Krew pobierana jest od pacjenta w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Krew pobierana jest z żyły w zgięciu łokciowym. Średnia ilość pobranej krwi: 8-16 ml (1-2 probówki).
ETAP II – otrzymanie fibryny bogatopłytkowej. Krew pobrana za pomoca zestawu PRP
keymed in vivoTM i/lub I-PRF keymed in vivoTM.
ETAP III – podanie pozyskanego fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie do tkanki skórnej za pomocą mezoterapii.

Przeciwwskazania
Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych – aspiryna i niesteroidowe leki przeciwzapalne są przeciwwskazaniem do zabiegu.
Choroby krwi. Przeciwwskazaniem do zabiegu są zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica.
Nowotwory (w tym białaczka, szpiczaki). Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia.
Ciąża i laktacja: nie wykonujemy zabiegów z powodów etycznych, nie wykonuje się badań klinicznych u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia.
Leczenie antykoagulantami.
Schorzenia wątroby: w przypadku ostrego zapalenia lub marskości wątroby nie wolno wykonywać zabiegu.
Ostre stany chorób z autoimmunoagresji – są przeciwwskazaniem do zabiegu.
Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, zabieg jest bezpieczny. Brak ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych. Prawidłowo pobrana i odwirowana krew oraz poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pochodzącym z krwi własnej pacjenta. Czasami po zabiegu mogą pojawić się w miejscu nakłucia drobne siniaki, które znikają po kilku dniach.

Jak przygotować się do zabiegu?
NAWODNIENIE ORGANIZMU W DNIU ZABIEGU: Pacjent powinien wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem.
STOSOWANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH PRZED ZABIEGIEM: Pacjent może wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500 mg). Pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem oraz przez 7 dni po zabiegu.
W DNIU ZABIEGU NIE NALEŻY KORZYSTAĆ: ​z sauny, zajęć fitness, nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych, sportów.

Pacjent zgłaszający się w celu leczenia fibryną bogatopłytkową nie musi być na czczo.

Skorzystaj z zabiegów trychologii w HeyMenDaySpa i ciesz się atrakcyjnym męskim wyglądem.