Kobido

Z myślą o prawdziwych mężczyznach

KOBIDO

KOBIDO to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „drogę do piękna”. Jest rytuałem podlegającym ściśle określonym regułom. To świetna opcja dla tych, którzy chcą przeżyć relaksującą sesję połączoną ze spektakularnym efektem liftingu twarzy.

Ten jeden z najstarszych na świecie masaży, to według legendy wynik walki miedzy dwoma mistrzami masażu Anma, którzy postanowili zjednoczyć swoje talenty tworząc nową technikę. Przez stulecia jedynie rodzina cesarska włączała Kobido do swoich zwyczajów .

Charakterystyka

Większość metod masażu twarzy działa na powierzchni skóry. Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach skóry i na mięśniach. To najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie.   Posiada największą liczbę i najbardziej złozony zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji dłonią.  Charakteryzuje się głównie szybkością palców. Prędkość, z jaką terapeuta wykonuje wszystkie etapy  masażu zmierza do osiągnięcia efektów w różnych aspektach. Przede wszystkim kiedy ruch jest powolny – klient ma się zrelaksować. Intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry by w konsekwencji osiągnąć efekt liftingujący.

Masaż Kobido, mimo intensywnych ruchów nie powinien sprawiać bólu , chociaż specjalistyczne techniki czyli szybkie dłonie „latające” nad twarzą z dużą prędkością odczuwane są na pograniczu dyskomfortu.

Sesja Kobido rozpoczyna się od masażu tkanek głębokich, po których następuje część relaksacyjna. Po tym następują najbardziej charakterystyczne i intensywne dla Kobido elementy, czyli szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzenia skóry.

Efekty

Dzięki technikom Kobido można z biegiem czasu:

– Zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
– Zapobiec, bądź zmniejszyć efekty starzenia się skóry
– Stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry
– Oczyścić skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, dzieki czemu dodamy jej naturalnego blasku
– Zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy
– Stymulować produkcję kolagenu i elastyny

Efekty zdrowotne:

– Reguluje bilans energetyczny  całego ciała
– Walczy ze stresem
– Zapewnia pełny relaks i odprężenie
– Zmniejsza efekty bruksizmu
– Łagodzi bóle głowy
– Znika sztywnośc twarzy
– Zmniejsza problemy z układem pokarmowym
– Poprawia wzrok

Przeciwwskazania

– Ostre stany zapalne organizmu
– Stany zapalne skóry
– Przerwanie ciągłości naskórka
– Cera naczyniowa
– Wysokie ciśnienie tętnicze
– Ekstrakcja zęba, stany ropne około zębowe

kobido

Pobudź swoje zmysły, odpręż ciało i oczyść umysł za pomocą masażu KOBIDO.