Laserowe leczenie rumienia

Z myślą o prawdziwych mężczyznach

Laserowe leczenie rumienia

Rumień to pierwszy objaw poszerzonych naczyń krwionośnych. Początkowo ma on charakter nawrotowy, nasila się i mija. Jednak wraz z upływem czasu zmiany te utrwalają się. Utrwalony rumień powoduje powstanie wyraźnych, trwałych, widocznych przez naskórek czerwonych, rozszerzonych naczyń (tzw. teleangiektazji). Przyczyną powstania rumienia są czynniki zewnętrzne: ekspozycja na słońce lub częste wizyty w solarium, niekorzystne warunki atmosferyczne, silne emocje, podwyższone ciśnienie tętnicze czy długotrwałe stosowanie preparatów sterydowych.

Najlepszą metodą do walki z rumieniem, którą rekomendujemy w Hey Men Day Spa jest zabieg laserem FOTONA. Parametry zabiegu dobierane są indywidualnie do objawów klinicznych pacjenta. Energia niesiona przez wiązkę światła laserowego jest pochłaniana przez swoisty chromofor – hemoglobinę, co prowadzi do wytworzenia dużej temperatury, a w rezultacie koagulacji krwi i zniszczenia naczynia. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort w postaci pieczenia lub szczypania, a w celu jego minimalizacji wprowadza się znieczulenie skóry za pomocą nawiewu zimnego powietrza.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty rekomenduje się wykonanie serii 3 – 5 zabiegów w odstępach określonych przez kosmetologa. Pierwsze efekty terapii są widoczne już w klika dni od zabiegu.

Po zabiegu możliwe jest wystąpienie: lekkiego obrzęku, strupków, skóra może być zaczerwieniona, rozgrzana. Objawy te mijają w przeciągu kilku dni. Po zabiegu należy stosować preparaty na bazie pantenolu lub allantoiny. Przez okres trzech dni po zabiegu należy wyeliminować podgrzewania skóry (sauna, wysiłek fizyczny). Przez okres około czterech tygodni po zabiegu należy zrezygnować z opalania skóry.

Skorzystaj z laseroterapii w HeyMenDaySpa i ciesz się atrakcyjnym męskim wyglądem.