Masaże ajurwedyjskie Łódź

Z myślą o prawdziwych mężczyznach

Masaże ajurwedyjskie Łódź

AJURWEDA

MASAŻ ABHYANGA
Masaż Abhyanga jest jednym z zabiegów ajurwedyjskich. To dokładnie masaż całego ciała, którego zadaniem jest pomóc zachować fizyczno – duchową równowagę w organizmie. Dzięki Abhyandze do ciała poddającej się mu osoby ma powrócić energia, a jej organizm mają opuścić wszystkie toksyny.
Jak głoszą nauki indyjskich twórców masażu Abhyanga, w naszym ciele znajdują się kanały energetyczne nadi, przez które przepływa energia – prana. Kanały krzyżują się z siedmiu ośrodkach w ciele – czakrach. Czakry odpowiadają za odbieranie i przechowywanie energii oraz umożliwiają korzystanie z niej.
Według medycyny ajurwedyjskiej, bardzo ważne jest dbanie o najwyższy poziom energii w organizmie. Należy nie tylko zdrowo się odżywiać, pracować nad swoją kondycją fizyczną, ale również systematycznie poddawać się masażom, dzięki którym zmagazynowana w czakrach energia dłużej utrzyma się w ciele. Jednym z takich sposobów jest masaż Abhyanga.
Przygotowanie:
Na dwie godziny przed masażem nie należy nic jeść.

MASAŻ UDVARTANA
Udvartana to ajurwedyjski masaż ciała o głębokim działaniu detoksykującym. Nie tylko pomaga w pozbyciu się cellulitu i tkanki tłuszczowej ale również likwiduje uczucie ciężkości nóg, nadmierną potliwość, zmęczenie i apatię. Wzmacnia też odporność.
Masaż wykonywany jest przy użyciu proszku ziołowego zmieszanego z olejem.
Udvartana działa jak najlepszy peeling. Pozostawia skórę gładką i jędrną, jednocześnie oczyszczając organizm z toksyn. Zioła wchodzące w skład proszku używanego w masażu zawierają m.in. kwas krzemowy (jęczmień), witaminę C (agrest indyjski), które wzmacniają i poprawiają napięcie tkanek. Zabieg ten pobudza krążenie krwi, przyspiesza procesy metaboliczne, zmniejsza napięcie mięśni i stymuluje układ nerwowy.

MASAŻ SHIROABHYANGA
Według Ajurwedy głowa jest ważnym ośrodkiem energii w ciele człowieka. Tu, swoją siedzibę ma prana, czyli subtelna energia, kontrolująca i wzmacniająca nasze zmysły, inteligencję, a przede wszystkim układ nerwowy. Zakłócenie prawidłowego przepływu prany spowodowane niezdrowym stylem życia, nieodpowiednią dietą, napięciami i lekami, które nam towarzyszą i są częścią współczesnego życia, powoduje blokady wywołując uczucie napięcia i stresu.
Masaż głowy jest zabiegiem przywracającym równowagę energii w ciele. Doskonale działa na naszą psychikę. Uspokaja i relaksuje umysł i ciało. Likwiduje nagromadzone napięcie mentalne i fizyczne.
Na naszej głowie znajdują się także liczne punkty witalne (akupresurowe) w ajurwedzie nazywane marmami. Stymulując je oddziałujemy na odpowiadające im organy wewnętrzne. Masowanie głowy jest również zabiegiem pielęgnacyjnym, do którego używa się odpowiednich olejów dobieranych do typu ciała lub rodzajów włosów.
Masaż skóry czaszki pobudza krążenie krwi, dzięki temu odżywia i oczyszcza skórę głowy z toksyn, wzmacnia cebulki włosów i stymuluje ich porost.
Korzyści płynące z masażu:
– dostarcza większej ilości tlenu do mózgu
– relaksuje system nerwowy i eliminuje zmęczenie spowodowane stresem i wysiłkiem umysłowym
– poprawia cyrkulację płynu rdzeniowo – mózgowego
– podnosi poziom energii pranicznej mózgu
– zapobiega przesuszaniu, wypadaniu włosów
– zwiększa wydzielanie hormonów wzrostu i enzymów odpowiedzialnych za wzrost i rozwój komórek mózgowych
– stymuluje porost włosów
– zapewnia mocne i lśniące włosy.

MASAŻ MUKABHYANGA
Mukabhyanga to ajurwedyjski zabieg pielęgnacyjno – leczniczy twarzy. Ma działanie relaksacyjne, regenerujące i odmładzające. Znany jest także pod nazwą „wieczna młodość”.
Upiększa zewnętrznie, a także odmładza wewnętrznie (oczyszcza).
Przed masażem wykonujemy peeling ziołowy, następnie na oczyszczoną twarz nakłada się głęboko oczyszczająca maseczkę ziołową. Na tak oczyszczonej twarzy wykonuje się masaż specjalnie przygotowanym do tego olejem.
Masaż Mukabhyanga odpręża mięśnie, stymuluje mikrokrążenie twarzy, poprawia ukrwienie skóry. To wszystko powoduje ujędrnienie i opóźnienie procesów starzenia się skóry. Nadaje jej blasku i świeżości.

medycyna estetyczna dla mężczyzn łódź

Skorzystaj z przyjemnego masażu relaksacyjnego w centrum Łodzi.